Sapņus ir jāpieraksta PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 26 September 2011 13:47

Sapņus ir jāpierakstaGuna PUISĀNE, tel. 67886805


Katru nakti cilvēks redz sapņus. Pat, ja liekas, ka sapņu nav bijis, tas tikai nozīmē, ka to neatceries, tomēr tas ir, jo aizmiegot cilvēks nonāk citā realitātē – tajā var darīt to, ko īstajā dzīvē nevari vai nepaspēji paveikt. Reizēm sapnim ir nozīme, kas var izmainīt realitāti.


Savs tulkojums

Ir dažādu veidu sapņi. Galvenokārt tie iedalās: parastajos un vēstošajos. Parastie tieši un netieši rāda to, kas dienā piedzīvots vai arī notikumus, kas gaidāmi un emocionāli satrauc. «Tā ir apziņas mētāšanās emocionālo iespaidu ietekmē,» norāda astrologs Ivo Puriņš. Vēstošajiem sapņiem ir nozīme, un pēc Zigmunda Freida teorijas sapņa dziļāka būtība ir kādu nepiepildītu vēlmju vai neatklātu baiļu un dusmu šķietams īstenojums. Tās vajadzības, ko cilvēki nosoda, izpaužas viņu sapņos slēptā veidā, tādēļ sapņi tiek tulkoti, lai šis vēstījums atklātos. Pareiza sapņa interpretācija palīdz atklāt cilvēka psihes noslēpumus, taču to iztulkot nav viegli.

Astrologs Ivo Puriņš stāsta, ka tie universālie sapņu tulki, kas izdoti dažādā literatūrā, kļūst tikai par cilvēku māņticību. Šie tulki strādā tāpēc, ka cilvēks tam tic. «Ja sapnī izkrīt zobi, būs nelaime. Ja tam notic, tad tā arī būs. Taču tas, kurš ir rakstījis šo sapņu tulkojumu, to ir darījis, balstoties no saviem apziņas kodiem, kas strādā un darbojas tikai uz viņu pašu. Apziņas kodi sapnī ir absolūti individuāli, katram cilvēkam tie ir savi – katram ir citādāks sapņu tulkojums,» teic Ivo Puriņš.

Dziedniece Inga Dāboliņa norāda, ka tomēr ir arī tādas lietas un darbības, kas tiek veiktas sapnī un kas darbojas gandrīz uz visiem cilvēkiem vienādi. Piemēram, ja sapnī sirsnīgi smejas, tas nozīmē, ka nomoda dzīvē prieks var pārtapt asarās, taču, ja sapnī raud, tad paveiksi smagu un grūtu darbu, kas nesīs prieku. «Jāuzmanās no krellēm un brošām, ja redz sapnī pilnu ceļa malu ar tām. Tas norāda, ka blakus ir skaudīgi cilvēki, kuri vēl ļaunu. Bet, ja viens cilvēks uzdāvina skaistu brošu, tas norāda uz panākumiem,» piebilst dziedniece. «Savukārt sapnis par spiedošām drēbēm, kuras grūti novilkt, iespējams, liecina par iekšējo orgānu saslimšanām.»


Var kontrolēt

Sapnis var iemācīt cilvēkam pareizi dzīvot, tādēļ jāveido pašam savs sapņu tulkojums. Dziedniece Inga Dāboliņa aicina savus sapņus pierakstīt. Tāpēc pie gultas vienmēr vajag turēt kladi un pildspalvu, lai pēc pamošanās tūlīt varētu pierakstīt sapnī redzēto pēc iespējas spilgtāk un detalizētāk. Ja to nedara tūlīt pat, tad jau pēc 20 minūtēm daudz kas no tā tiek aizmirsts. «Pētot savus pierakstus, var saprast, kuri no sapņiem ir tikai emociju izlādēšana un kuriem ir nozīme, kas jātulko. Ja bieži vien parādās viens sapnis ar to pašu vēstījumu, tikai nedaudz ar citādākām detaļām, tad tas nes vēstījumu,» teic Inga Dāboliņa. Viņa uzsver, ka pēc jaunā gada iestāšanās katru mēnesi parādās tāds sapnis, kas tai mēnesī burtiski arī piepildās.

Sava sapņa pierakstīšana, salīdzināšana ar notikumiem dienā noved ne tikai pie skaidrojumiem, bet arī dod spēju atcerēties sapņus arvien dziļāk un dziļāk. «Līdz ar to sapņi tiek vairāk apzināti, un pats sapņotājs spēj tajā kontrolēt notikumus. Kad to iemācās, cilvēks iegūst iespēju apmeklēt visdažādākās pasaules vietas, apskatīt un sajust visu to, ko vēlējies realitātē. Šādus sapņus krieviski sauc par snovidjenije – paša izveidoti sapņi. Bet tie nav tikai tukša vīzija, tajos cilvēks ir spējīgs just tādu garšu, smaržu, tausti un izjūtas, kas ir adekvātas īstajai dzīvei. Ja mēs iemācamies sapni kontrolēt, mēs varam ietekmēt notikumus realitātē, kurā atrodamies,» uzskata astrologs Ivo Puriņš.


Pēc izjūtām

Psihoterapeite Ilze Akmene piekrīt, ka sapņu veidošanā iesaistīta cilvēka zemapziņa, taču galvenais ir nevis censties tulkot katru niansi, bet gan sajust, kādas emocijas sapnis sagādājis. «Svarīgi, ko tas nozīmē pašam sapņotājam. Varbūt tas ir patīkams pārdzīvojums, kāda nav bijis reālajā dzīvē vai kas modina jaukas atmiņas, – tad tas ir jāņem vērā, jāķer aiz astes un jāizbauda no sirds! Taču, ja cilvēks regulāri redz sapņus, kas šķiet emocijās spēcīgāki un notikumiem bagātāki, nekā viņa reālā dzīve, ir vērts aizdomāties – varbūt pienācis laiks kaut ko mainīt savā nomoda dzīvē, lai tā kļūtu mazliet aizraujošāka,» uzskata psihoterapeite.

Reizēm sapņi mēdz būt arī biedējoši, pat mokoši. Pēc tādiem, sevišķi, ja tie atkārtojas, būtu noderīgi padomāt, kas tieši sapnī izraisījis nepatīkamās sajūtas un vai tām ir kas kopīgs ar realitāti. «Ja ir, tad kas būtu darāms lietas labā. Varbūt zemapziņa dienas laikā piefiksējusi dažādus ārējās pasaules signālus, brīdina mūs no neapdomīga soļa vai ļaunuma, kas mums var tikt nodarīts,» pastāsta Ilze Akmene. Sapnis var iespaidot ļoti spēcīgi. Tas var tikt apspriests arī ar psihoterapeitu un, atklājot to speciālistam, reizēm tiek piedzīvoti negaidīti atklājumi un pārsteigums, ka agrāk nav saprastas it kā acīmredzamas lietas. «Sapņi var būt gan prieka avots, gan iespēja labāk izprast sevi un pasauli – ja protam tos izbaudīt un likt aiz auss informāciju, ko tie sniedz,» piebilst psihoterapeite.


DER ZINĀT!

  • Parastie sapņi tieši un netieši rāda to, kas dienā piedzīvots vai arī notikumus, kas gaidāmi un emocionāli satrauc, bet vēstošajiem sapņiem ir nozīme, kas jātulko

Apziņas kodi sapnī ir absolūti individuāli, katram cilvēkam tie ir savi, tāpēc katram ir citādāks sapņu tulkojums

Sapnis var iemācīt cilvēkam pareizi dzīvot, tādēļ jāveido pašam savs sapņu tulkojums, ko var paveikt, savus sapņus pierakstot

Gadā ir 12 sapņi, kas dzīvē piepildās tieši

Sapņus var arī iemācīties kontrolēt un veidot pats

Ja regulāri redz sapņus, kas šķiet emocijās spēcīgāki un notikumiem bagātāki, nekā reālā dzīve, varbūt pienācis laiks kaut ko mainīt savā nomoda dzīvē

Last Updated ( Tuesday, 27 September 2011 12:13 )
 
Copyright © 2019 psiho.lv. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 

Aptauja

Jūsu viedoklis par psihoterapijas lietderību?
 

Who's Online

We have 38 guests online